ضروری افزایش استقلال علی پروین ازبکستان

ضروری: افزایش استقلال علی پروین ازبکستان پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی به خاطر قزل‌آلا ممنوع کردیم ، تیلاپیا مضر نیست

در حالی که بعضی از رسانه ها از ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیا با توجه به مضرات مصرف آن و آسیب واردتش به بازار ماهیان سردآبی خبرداده بودند، مدیر شرکت شیلات پیشنهاد

به خاطر قزل‌آلا ممنوع کردیم ، تیلاپیا مضر نیست

تیلاپیا مضر نیست/ به خاطر قزل آلا ممنوع کردیم

عبارات مهم : بازار

در حالی که بعضی از رسانه ها از ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیا با توجه به مضرات مصرف آن و آسیب واردتش به بازار ماهیان سردآبی خبرداده بودند، مدیر شرکت شیلات پیشنهاد این ممنوعیت را سه ساله و با نشانه تقویت بازار قزل آلا عنوان و مضر بودن مصرف تیلاپیا را به کلی تکذیب کرد.

حسن صالحی – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اتحادیه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی درخواست کردند که با توجه به زیاد کردن چشمگیر تولید ماهیان سردآبی و نگرانی جهت بازار این گونه آبزی، فرصتی به تولیدکنندگان قزل آلا داده شود تا بتوانند محصولشان را با قیمت مناسب در بازار عرضه کنند.

وی افزود: جهت اینکه ماهی قزل آلا زیاد مورد استقبال مردم قرار گیرد، با درخواست اتحادیه موافقت کردیم و پیشنهاد ممنوعیت واردات تیلاپیا را به وزارت جهاد کشاورزی فرستادیم. ولی باید به این توصیه توجه کرد که مصرف تیلاپیا هیچ ضرری جهت انسان ندارد.

صالحی با تاکید بر اینکه تولید و بازار ماهی قزل آلا به عنوان یکی از مهمترین تولیدات در حوزه ماهیان سردآبی از تیلاپیا بسیار مهمتر هست، ادامه داد: بر اساس توافقی که با شرکت حفاظت محیط زیست انجام شده است هست، تولید آزمایشی تیلاپیا در ۱۰ مزرعه آزمایشی در بافق یزد در دستور کار قرار گرفته و یکی دیگر از اهداف قطع واردات تیلاپیا، تولید این محصول در داخل هست، آیا که تنوع مصرف در همه حوزه های محصولات کشاورزی، شیلاتی، دامی و… از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس شرکت شیلات خاطر نشان کرد: پیش از این نیز درخواست جلوگیری از صدور حواله جهت واردات تیلاپیا شده است بود ولی در مرتبه دوم نیز پیشنهاد کردیم از ابتدای بهمن تا آخر خرداد سال آینده این اتفاق بیفتد که نهایتا به درخواست اتحادیه تولیدکنندگان ماهیان سردآبی، پیشنهاد ممنوعیت واردات در یک بازه زمانی سه ساله داده شد.

به خاطر قزل‌آلا ممنوع کردیم ، تیلاپیا مضر نیست

واژه های کلیدی: بازار | واردات | ممنوعیت | ماهی تیلاپیا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs